Why is she going!? 

Proč jsem se rozhodla jet na výměnu?

Odmalička mě baví angličtina a kdysi jsem snila o tom, že se jednou odstěhuju do Londýna, kde bych pořádala čaj o páté, kamarádila se s královnou a jezdila double deckerem. Už tehdy se mi britskej accent moc nezdál, ale sen o “anglickým životě” ve mně fakt doteď zůstal 😃.My favorite city in Europe!Ve třinácti jsem konvertovala k Americe, protože jsem poznala ty nejlepší lidi (wicked MAINERS!) na velikonoční akci pořádané každý rok – zvané English weekend. Tam jsem si uvědomila, jak moc se chci pořádně naučit anglicky, abych mohla rozumět každýmu slovu! Přiradili mě do té nejvíc Advanced skupiny s tím NEJ učitelem z Texasu- Jarrotem, kde jsem sotva rozuměla každé páté deep větě 😂.

Poznala jsem, jak moc jsou Amíci tak weird, friendly, přímí, otevření, “svobodní”, nápomocní a prostě AWESOME. Opravdu jsem se hecla a rozhodla se s mou ajinou něco udělat.

Přestala jsem se BÁT a začala mluvit. A ano.. I sama se se sebou třeba ve sprše 😂. Začala jsem chodit do English clubu; mívat konverzační hodiny s mou skvělou Američankou Mary z Wisconsinu; poznala jsem naprosto báječný Iry na ECampu a letos si pravidelně volám s kámošem z Kalifornie 😊. Filmy sleduju zásadně v AJ s anglickýma titulkama (miluju GoT, HIMYM, Beverly hills), taky bych si chtěla najít víc času na čtení 😍. 

Všechno výše zmíněné mě neskutečně naplňuje a musím říct, že STOJÍ ZA TO se pořád zlepšovat a mít chuť pro svůj goal něco udělat a obětovat.

Poznávání nových krajin a lidí Tě obohatí jak kulturně, tak i “myšlenkově“. Já jsem se například pořádně nahypovala, namotivovalo mě to k lepším výsledkům a také jsem si začala více věřit. Americký mindset mi ukázal, že je člověk schopný všeho, když si za tím stojí – jednou z těch věcí je ten můj American dream 💥❤

Rotary je skvělým příkladem toho, jak lze mladý lidi inspirovat k lepším výkonům, pomáhat ostatním, kteří to fakt potřebujou a šířit mezinárodní přátelství. Proto jsem všem Rotariánům z D.2240 a letošním outboundům strašně vděčná za tuto lifetime možnost, obrovskou podporu a za vše, čím jsme si spolu za těch necelých 10 měsíců prošli! Nekonečné díky patří také samozřejmě mé rodině a kamarádům 💑.

Už se fakt nemůžu dočkat!!! ❤🔜🌎

English:

I always loved English as a school subject where I could use another language instead of Vietnamese or Czech because I found them too boring 😂. ALL of my English teachers have been very helpful and supportive and that’s why I’ve sticked with it until today. 

After several events including my failure in english conversation competition, meetings with native speakers and participating in different activities, I feel so fulfilled and still passionate about getting to know other cultures. There’s nothing better than sharing experiences with others and not only learning about them but also about yourself. 

I used to be very shy and not confident about my spoken English. After some time I realized how useless it is to just complain about something I could possibly change and improve if I really wanted to. So I did. I’ve changed.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s