OUTBOUNDS: Orientation Meeting 2

Hey guys!

Dneska Vám popíšu, jak probíhalo to nejdůležitější setkání outboundů, jak vypadaly pohovory a na co si dát pozor!

Ještě než se dostaneme k meetingu, vřele doporučuju, abyste se všichni začali řídit touto větou Až se budete všem (outboundům, Rotariánům, v zahraničí…) představovat, tak toho využijte!

V

Na OM2 jsem jela v pátek 25.11 společně se dvěma kamarádkami Klárou (povinně běžte na její blog ❤) a Aničkou (blog) vlakem z Brna do Kroměříže, kde jsme se taky hned po příjezdu ubytovaly. Pokoje byly, tuším po 3, a já jsem měla ty nejlepší spolubydlící – Lauru & Marťu!

Páteční večer probíhal následovně:

This slideshow requires JavaScript.

Po zahájení celého meetingu jsme šli docela vynervovaní na večeři, po které měly nastat očekávané testy z angličtiny (reading + listening).

15972385_1302717939784912_3612752494659843056_o.jpg

Testy jsou hoodně důležité zejména pro ty, co chcou jen do anglicky mluvících zemí. Pokud dostaneš dvojky a trojky z testů, určitě popřemýšlej nad jinými zeměmi, než je USA, Kanada a Austrálie (Indie je OK!).

Nebylo to nic zákeřného, protože jsme mohli tipovat abcd 😃 – žádná složitá gramatika; slovíčka se doplňovala na způsob “use of English” jako u FCE, hlavně šlo o porozumění textu a různým přízvukům v AJ při poslechu. Pokud hodně čteš nebo sleduješ věci v AJ a nemáš problém ve škole, určitě se s tím nějak popereš!

Po testech následovaly různé teambuldingové aktivity zaměřené na přemýšlení, kreativitu, chuť se zapojovat, týmovou spolupráci a “výdrž neusnout + tvářit se chytře”. Hlavně se do všeho asertivně vrhej, řeš různý úkoly s nadšením a nezívej! Na mém OM trvaly hry pozdě do noci a většinu z nich jsem si fakt užila.

This slideshow requires JavaScript.

Druhej den jsem byla po asi pětihodinovém spánku překvapivě úplně fit a docela i natěšená na pohovory. Ty se skládaly ze 4 částí (každá trvala cca 10-15 minut s nepravidelnýma přestávkama, já je měla celkově → od 8:45 do 12:10) a každý z nás měl svůj “čas”, místnost a jiného interviewera.20161126_005826-1.jpg

  1. Pohovor u předsedy/místopředsedy – jednoduše jsem se představila a mluvila o sobě (viz otázky ze Student’s letter), může se ale také zeptat na české spisovatele (Karel + Josef Čapek) nebo politiku ČR (kdo je ministr školství)
  2. Pokec s ROTEXEM – ptali se mě na různé zákeřné situace, ve kterých bych se mohla ocitnout v zahraničí. Co bys dělala, kdyby na tebe na letišti po příletu nikdo nečekal; tvůj host táta byl rasista; tvá host sestra na tebe začala žárlit; přijeli policajti na párty, kde seš a kde se pil alkohol 
  3. Pohovor u Rotariánů – neskutečně milí lidé, kteří se zajímali o to, proč chci jet, co bych do zahraničí z ČR přivezla, co bych jim o naší zemi řekla a co vím o Rotary (historie – kdo založil Rotary, činnosti mého klubu…)
  4. Pohovor v angličtině – ten pro mě byl třešnička na dortu, užila jsem si ho úplně nejvíc. Týpek se ptal na mě, rodinu, kam a proč chci jet.. Rozpovídala jsem se o angličtině a o tom, jak se potkali mí rodiče 😅. Nebo si vylosuješ konverzační téma a mluvit budeš o tom (není můj případ). Nejlepší rada: prostě MLUV, nezastavuj se, usmívej se a uvolni se ♥

Není se čeho bát – jak jsem zjistila po prvním pohovoru, všechno záleželo na “point of view”. Tím, že jsem do každých dveří vstupovala s pozitivitou, “ohromujícím” přátelským úsměvem a přístupem, mi dodalo odvahu a sebevědomí ☺. Ujasnila jsem si, že na výměnu FAKT CHCI a že jsem rozhodnutá jim to dokázat.

Vím, že teď budu znít trochu jako pošuk.. Ale tady jsou 2 videa, který jsem stihla zhlédnout před OM2 (a fakt jsem se jimi řídila, no joke!!). Ve zkratce: flooding smile, eye contact, good posture, be YOURSELF, be friendly, confident and attentive!

Po pohovorech se v sobotu odpoledne vyhlašovaly OPRAVY – ty kandidáty, kteří se jim nezdáli, prostě zavolali ještě jednou. Mě trošku znervóznilo, když jsem své jméno také uslyšela, ale nakonec jsem u třech Rotariánů si svůj “cíl” obhájila (anglicky jsem jim řekla, že fakt chcu jet, co plánuju do budoucna, atd.). Myslím že většinu, co měla angl. mluvící země na 1. místě, si chtěli ověřit a trošku stresově potrápit.

Doteď jsem bohužel úplně nepochopila ten systém přiřazování zemí ke každýmu outboundovi, tákže abych nekecala – jistý je to, že pokud máš dobrý známky (tzn. né samý 2 a 3), tak se prostě dostaneš tam, kam nejvíc chceš podle Tvých preferencí ☺.

Zbytek víkendu byl hlavně o získávání cenných rad a zkušeností od ROTEXÁKŮ, jejich prezentace, skypování s letošními outboundy, měření na saka♥, zapisování důležitých instrukcí ohledně databáze RYEDB a přihlášek AF. Dotazy ohledně čehokoliv by měly padnout právě “tady a teď”.

A další rady? 

Choď všude včas se jmenovkou, chovej se slušně, nekvákej když mluví Rotariáni (a to hlavně pan Barák), vypni mobil, zapojuj se do všech her, aktivit a odpovídej na otázky – jsou za to plusový body!!

A ještě jednou pro jistotu – Udělej dobrý první dojem! Nebo přímo báječný a nezapomenutelný ☺

Pár dní po OM2 se dozvíš, jestli jsi byl nebo nebyl přijat jako Rotary výměnný student. Hned po tom nastává období excitementu, zmatků kolem Vánoc a hlavně zaneprázdněnosti kvůli přihlášce!!!! (více: zde)

Krom
This is the only pic I captured during our OM2 and I still vividly remember that overwhelming feeling of thankfulness, love and drive at Saturday night after our successful interviews. Me and my roomies did it and nothing felt better than knowing that we’ll possibly leave for an exchange ♥

Jéj, ten pocit je prostě NEJLEPŠÍ NA SVĚTĚ! Stojí za to si projít těmi pohovory – fakt Tě to naučí trpělivosti, vůli a chuti něco pro svůj goal udělat!

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s