Orientation Meeting 3

Hi guys!

Unicorn’s back from the best meeting of international students ever! 🇦🇺🇦🇷🇨🇦🇿🇦🇺🇸🇯🇵🇮🇹🇨🇿🇧🇷🇨🇴🇰🇷🇹🇼…

Třídenní setkání s inboundy a outboundy v Křižanově ve mně doteď zanechalo tolik pozitivních a vzrušujících emocí – byl to jeden z nejlepších zážitků mým životě! Potkala jsem skvělý lidi, dozvěděla se xxx informací o různých krajin (ale i o českých městech!), ochutnala rezavě tekoucí vodu, málem ztratila čočku, potrápila si mozek a nohy při teambuildingu a celkově si všechno naplno užila!

Tak jak to vlastně probíhalo?

Páteční večer 9.6. ve zkratce:

Během krátké cesty autem z Tišnova do Křižanova jsem si stihla: nalakovat nehty, párkrát si předříkat projekty mého klubu a přečíst si dějepis, kterej jsem si naivně vzala s sebou a už znova neotevřela. Po příjezdu do střediska Drak jsem se šla ubytovat na pokoj v chatce s Kaylou a Claire z Floridy, Luckou, co jede do Wisconsinu a kovbojkou Klárou mířící do Texasu. Popovídala jsem si s dalšíma outboundama o jejich umístění a taky stihla poznat mix inboundů ❤️ (Brazilci to třeba hned rozjížděli tancem a ostatní horlivě dokončovali design týmových triček). Všichni jsme ale samozřejmě moc těšili (čtěte se sarkastickým tónem) na prezentace, které nás čekaly hned po večeři.

 

Před meetingem jsme si totiž měli připravit skupinovou prezentaci o našem klubu, jeho činnostech; o našem městě a o sobě – záliby, rodina a kam se chystáme na výměnu.

This slideshow requires JavaScript.

Nervozita z nás však rázem opadla hned po té, co si pro nás inboundi připravili překvápko v podobě vtipného představení a písniček. Vzhledem k tomu, že náš brňáckej tým přišel na řadu až kolem 23:30 jako skoro poslední, obecenstvo už očividně nenápadně chrápalo s otevřenýma očima 😂. Mně osobně se všechny prezentace moc líbily, protože jsem byla na moje kolegy fakt mega zvědavá! Nakonec nám ROTEX rozdal naše svatá SAKApolokošile, odznáčky, business karty a taky vizitky. Znaveni únavou jsme pak rovnou padli do postele.

My Rotary blazer!!!!!!

O deštivém sobotním ránu jsme se v blesku pořádně nasnídali (pokud jste nenažraní jako já, vemte si s sebou sváču!) a po dlouhém detailním štelování vlajek a špatně stojícího ROTEXU, nás Rotariáni slavnostně vyfotili (viz úvodní foto).

Hned poté jsme vyrazili i s obědem v sáčku na připravená stanoviště (celkem 11 týmů = 11 stanovišť) rozmístěná v přírodě. Všechny teambuldingové aktivity jsem si naším ryze americkým týmem 7 BARÁKALI na 1000% užila. Díky lidi – Katya, Gabe, Kayla, Willow, Klára, Lucka, Barča, Jenda – byli jste fakt boží!!

Hry byly na bázi – přemýšlej, spolupracuj a dělej! – no např. jsme lezli trakáče s pusou plné vody, hráli si na Sherlocka a Katniss, házeli vajíčka, pokoušeli se postavit stabilní most z kůlů, kreslili anebo lezli přes pásku nataženou mezi 2 kmeny stromů (pohled na kluky byl přitom k nezaplacení!).

Přitom jsme si samozřejmě stihli popovídat o amerických přízvucích, tabu věcech, politice, jídle a samozřejmě o zážitcích a pocitech inboundů z celé jejich výměny. Musím fakt uznat, že bohatější zásobů českých sprostých slov, než naši Amíci, bych nevymyslela ani já 😂.

Cílem této skoro celodenní hry (9-17:30 h) bylo samozřejmě získat co nejvíce bodů. Vyhlášení výsledků se konalo po večeři a vyhráli to Brazilci (s Mexikem a Taiwanem v patách)! ☺️ Vyhlašovala se i soutěž o nejlepší tričko a prezentace, všichni byli sladce odměněni.

Následně jsme byli panem Barákem znova proškoleni o pravidlech Rotary, zejména 4D (padly docela zajímavé dotazy ohledně např. líbání Rotariánů – btw. není povoleno 😂 a taky vyšlo najevo, že sklinku dvě si dát můžeš, pokud Ti nabízí rodina / Rotarián). Prolítli jsme taky vyřizování víz, českýho i zahraničního pojištění, koupi otevřené – né jednosměrné (!!) letenky a taky nám bylo vřele doporučeno si založit blog 😜.

Zbytek krásného večera jsme strávili venku u táboráku s nejnovějšími hity, špekáčky a marshmallows – a já se poprvý přidala ke zpěvu, protože normálně český lidovky bohužel moc neznám 😄. Ta atmosféra byla nezapomenutelná… Nejde moc popsat slovy, jak jsem se cítila, ale bylo to, jako kdybych byla součástí “velké rodiny” s děckama po celým světě.

Neděle se ve spěchu a zmatku nesla v truchlícím duchu “saying goodbye” všem, se kterýma jsem se za ty 3 krátký dny s otevřeným srdcem seznámila. Stačily se rozdat poslední odznáčky (dostala jsem jich přes 10) a jsem moc ráda, že jsem inboundům dala na památku i své s láskou vyrobené piny z domu! Všichni jsme si tak nějak navzájem slíbili, že se musíme ještě někde potkat, takže to rozhodně mám v mým bucket listu na dobu neurčitou ❤️.

A nějaké rady?

  • Udělej ohromující první a “druhýdojem na ostatní!
  • Vem si s sebou teplý oblečení kvůli zimě v noci, svačinu, dostatek pitné vody (fakt nekecám, půl dne jsem vesele pila vodu asi s želézem 😂
  • Připrav si, co budeš říkat ve své prezentaci – předejdeš nervozitě, mluv nahlas, nadšeně, zaujmi publikum, nečti slajdy
  • Opět nos nonstop vizitku
  • Nekvákej když mluví ostatní
  • Zapojuj se do VŠECH aktivit, her a spolupracuj – snaha se cení a důležitý je se zúčastnit, né vyhrát!
  • Mluv s novýma lidma, socializuj se a ptej se na nejrůznější věci, co Tě napadnou – máš jedinečnou šanci se dozvědět tolik nových kulturních odlišností!

Jsem opět moc moc moc vděčná všem, se kterýma jsem měla tu čest klidně prohodit jen těch pár slov – přeju Vám hodně štěstí na Vaší výměně (a to samé platí samozřejmě i pro Slováky ❤️), užijte si ten rok CO NEJVÍC TO JDE a snad za ten rok pá pá – uvidíme se v ROTEXU!

Největší díky patří samozřejmě Rotariánům, ROTEXU (super organizace her a celého programu) a obzvláště panu Barákovi (moc doufám, že jste si všiml našeho top týmového trička, které prvně mělo vypadat jako na 1. obrázku .. ale nakonec dopadlo trošilinku jinak ☺

OM3 ve zkratce když se pouštěly písničky (převážně latinskoamerické 😂):
A Teď už jen doufám, že mi co nejdřív pošlou moje Guarantee Form (dost důležitej papír, kde jsou všechny kontakty na host family, school, club, atd.).
Tak držte palce a snad už BRZO!

One Comment Add yours

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s