A year in Rancho Cucamonga?!

Hi guys! Tak konečně jsem se po dlouhé neaktivitě kvůli tetičce prokrastinaci a vyřizování víz odhodlala napsat podrobnější článek o mém placementu ❤️!

Asi na začátku května mi jeden extra hodný Amík z Los Angeles, Warren, napsal na facebook, že jsem byla umístěna do distriktu 5300 a to konkrétně do města Rancho Cucamonga!

Trošku větší fail byl, že jsem se svůj distrikt “oficiálně” dozvěděla o týden později a své město a rodinu až na konci června, když mi končila škola!!! (o tom ještě později, hehe☺). Nejhorší věcí, co se vám může stát je nekonečné ČEKÁNÍ na mail s Vaším Guarantee Form (nezbytný pro vízum a poplatky), kde jsou uvedeny veškeré informace o klubu, host rodině, škole, příletu a ták. A ten pocit, že někteří svůj GF obdrželi už v dubnu je opravdu nervy drásající!

This slideshow requires JavaScript.

Jsou chvíle, kdy pořád nemůžu uvěřit tomu, že svou výměnu strávím ve věčně slunečné a vysněné Kalifornii. Průměrná denní teplota v letních měsících se tu pohybuje kolem 30-40 °C a prší tu tak 4 krát do roka (287 dní slunka podle Wikipedie!!!).

NEJSTRATEGIČTĚJŠÍ POLOHA

Rancho Cucamonga zní sice jako nějaký náhodný výkřik při jízdě na tobogánu, ale ve skutečnosti je to překrásné město ležící na úpatí hor San Gabriel s bezmála 170 tisíci obyvateli. Největší bomba je, že se nachází hodinu (60 km) od Los Angeles a zhruba 1,5 hodiny od moře!

TROŠKA HISTORIE

V minulosti tento kus země obývali Indiáni, kteří taky vymysleli tento geniální “neamerický” název Rancho (asi ranč) – Cucamonga (od Kukamonga = písčité místo). Město jednu dobu vedl mexický guvernér a od konce 19. století začalo rapidně vzkvétat ☺. Díky silné pracovní síle imigrantů z Číny vzrostla i ekonomika města, jejímž základem se stalo zemědělství (olivy, broskve, citrusy a hlavně VINICE!). Rancho je totiž od pradávna proslulé výrobou opravdu kvalitního vína!

COOL MÍSTA

Výsledek obrázku pro girl on fire

Z toho, co jsem si zběžně načetla z internetu a z velkého poštu vzrušujících informací, které mi sdělila moje první host rodina, jsem si udělala takový pěkný obrázek a přehled o různých míst v Ranchu ♥.

Přes všechno to vedro a sucho, které mě čeká, se opravdu těším na útulné parky, zahrady a bazény! Můj host brácha Alex mi s velkým nadšením taky popisoval, že neumí používat deštník a ať se taky neleknu občasných požárů vznikajících v jižní Kalifornii (ajaj, třeba toho budu svědkem a stane se ze mě girl on fire)

ran park
Taking a rest in the local park
ran vic gardens
Pohled z Victoria Gardens na hory!
ran vic gardensss
Shopping ve Victoria Gardens bude opravdu nelehká záležitost pro mou peněženku

Kromě nádherné přírody v tomto lovely městě se skoro stejným počtem obyvatel, jako je naše Plzeň, zabavíš všelijak! Najdeš tu třeba místní stadiony s množstvím napjatých fotbalových utkání. Už se nemůžu dočkat, až mi někdo rodilý konečně pořádně a naživo vysvětlí pravidla amerického fotbalu – významného “náboženství” v USA, jehož vyznavateli se povinně stává snad každý Američan už odmalička! 😍🏅IMG_9794.JPG

JÍDLO

Víno jsem již zmínila, teď je na řadu jídlo – narazíš tu na speciality z celého světa! Běžně se tu vyskytují mexické a asijské restaurace (nepočítám do toho všechny ty tradiční kalifornské fast foody). Seafood, sushi a taky steakhousy jsou tu samozřejmostí. Prý zde sídlí i Jelly Bean Factory! IMG_9793.PNG

Na další pikantnosti a zážitky z Rancha si určitě počkej, protože se můj odlet už neprodleně blíží!

A já samozřejmě nemám vůbec nic – pohovor na ambasádě mě čeká v úterý, dárky stihnu snad koupit rovnou v té Praze nebo přes internet a věci do kufru kupuju tak průběžně. Je to stres jak něco, ale ještě Vám o tom všem v blízké budoucnosti napíšu!

A kdybyste se náhodou nudili, tak si v rychlosti můžete přečíst článek (zde) na blogu mé Americké učitelky Chloé ze školy, která se mnou udělala takový quick interview ohledně výměny!

Take care, guys! ♥

 

 

8 Comments Add yours

 1. chloeskye12 says:

  Hodně štěstí na krásný rok zahráničí! Budu číst radostně, protože to mě zajimá jak vnimáš všechno v státech, ale také protože čtení bude mi pomahat se zlepšovat v češtině! :)) (Jsem ráda protože jsem už rozuměla skoro všechno co jsi psala!) Rancho Cucamonga zní a vypadá nadherné- budeš mít hodně zážitky v městech A v přírodě!

  Liked by 2 people

 2. Linda Tran says:

  Haha, děkuji mockrát, Chloe!!! ❤ Moc si vážím Tvé podpory a nadšení z mého ročního dobrodružství! Bohužel jsem plánovala i příspěvky v angličtině (jako překlad), ale asi to nechám takhle 😊. Měj se tu krásně a do školy se vrať zas s tím svým awesome american smile! 😎😄

  Liked by 1 person

 3. hypnozaba says:

  Čau jednorožče! Muhehe 3:) Užij si to teplo a sluníčko a určitě piš dál pls 😀 Závidím ti, že o Ranchu tolik víš xD a dík za pomoc s vízama. Pa pááááá ❤

  Liked by 1 person

  1. Linda Tran says:

   Joo! A i ohýnek možná i uvidím 😂.. Díky díky, ty zas nezapomeň trošku s pejskama, sis a rodinou prozkoumat Les a OHIO 😍

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s