Jak se hvězdy z celého světa potkaly v Hollywoodu #6

Ahooj všichni! (for English please scroll down)

Za poslední dva měsíce se v mém šíleném americkém životě událo tolik nečekaných zvratů, že tomu ani sama doteď nevěřím. Jedním z těchto důležitých událostí se stal můj první meeting pod slavným nápisem HOLLYWOOD s ostatními výměnnými studenty z jižní Kalifornie a Nevady. No povím Vám, že to byl fakt zážitek na celej život ❤. Poznala jsem kus světa a vyslechla si zajímavosti ze všech možných zemí a hlavně zážitky, zkušenosti a rady!Snapchat-544672633

Pátek 15.9. mě vyzvedl můj chairman Jerry a společně jsme vyrazili směr LA – Hollywood Camp. Cestou jsem od toho pravého “zkušeného” pochytila pár tipů, jak se z mladého ambiciózního architekta stal úspěšný businessman a hrdý Rotarián.

Když jsme konečně dorazili skoro jako poslední, všichni už byli jaksi ve skupinkách na lavičce nebo u basketbalového koše. Abych byla upřímná, trošku mě přepadla nervozita, že se se mnou nikdo nebude bavit…  Hned jak jsem vkročila mezi ostatní, veškerá ostýchavost ze mě spadla a začala jsem se bavit!20170916_082901

Cítila jsem se opravdu jako mezi “svými”, i když jsme každý mluvili odlišnou angličtinou s exotickým a údajně “roztomilým” přízvukem. Našla jsem si kamarády z Francie, kteří bydlí blízko moře a chodí surfovat v rámci školy párkrát do týdne! Taky tu mám polského “parťáka” vysokého asi dva metry, který se dostal do novin a všechny tady poráží se svým basketbalovým týmem ve škole. Dostala jsem možnost si pořádně užít latinské tance s Brazilkou, Columbijkou a španělskými výměnnými studenty.

20170917_075354.jpg
První výměnný student, se kterým jsem se začala bavit! MAX z Francie. (Ano, na každé fotce držím českou vlajku BLBĚ 😦 😖)
Snapchat-1611749508
Německo, Francie, Polsko, Švýcarsko!
20170916_082309
Naše chlapecké hvězdy.. ♥ 😄

Snapchat-489895335A to není všechno…

Procvičila jsem si němčinu po asi čtyřměsíční pauze od české školy a zjistila jsem, že si asi od mých Němců a Rakušáka pořídím kratší doučování, protože jsem opravdu všechno zapomněla. Navíc jsem taky narazila na mé oblíbené asian people z Taiwanu a Japonska a taky boží lidi z Belgie, Dánska, Švýcarska, Nigérie, Rumunska a Itálie, jéj!!!

20170916_081917
District chair Joe, Gladys from Belgium, Sveva and Margarita from Italy, Vašek and my German friend Jasmin ♥
20170917_080745
Meine schöne Julia!
Snapchat-1700495
Kráska z Belgie – Clara a Taiwanu – Nicey a Evon!
Snapchat-1950954797
Polish bro Mikey, Stefania from Romania, German babes Julia and Jasmin, Italian Loura and Clara from Belgium!

20170916_081112.jpg

Icebreakery nejsou trapný + Rotary prezentace nejsou nudné

Po velmi chutné a trošku rozpačité večeři (já jsem byla ale strašně zvědavá a ptala Rotexáků a holek, co bydlí v Las Vegas, na jejich výměnu, protože to nešlo se neptat, haha) jsme si vyslechli krátký úvod prezentace na téma Rotary a hned poté přišla ta nejzábavnější část dne… SEZNAMOVÁNÍ a různé hry! Dostala jsem kartičku s kočkou a začala mňoukat a našla svého parťáka ze Švýcarska. Našim úkolem bylo se společně seznámit a pak všem říct 5 zajímavostí o tom druhém.

Všichni jsme se pořádně nasmáli, když každý trval na svém zvířecím zvuku (Amíci nemohli pochopit, že kohout dělá kykyryký) a taky to už někteří začali rozjíždět na tanečním parketu! Byla to sranda, dokonce jsme pustili český rap!

Druhý den se před snídaní konal menší výšlap na kopec, ze kterého se nám naskytl ten nejkrásnější a nejvíc Californský (americký) výhled! Obrovský HOLLYWOOD NÁPIS ♥.

20170917_075457
Mein toll ÖSTERREICH ☺ (ich denke, dass mein Deutsch sehr blöd jetzt ist!). VinZ von Graz!
20170917_080611
Deutche Bestie Till
Snapchat-848160451
Girls and Moe from Japan ♥

Snapchat-1026296263By the way… Konečně jsem potkala Vaška z Třebíče (teď ze San Diega!!!)! Poprvé jsem zkusila mluvit česky s někým, kdo tu je na výměně taky a bylo to fakt zajímavý. Oba jsme se shodli na tom, že nám přijde angličtina o dost lehčí. Jsem moc ráda, že tu Vaška takhle mám – ten pocit, když vám nikdo nerozumí mi opravdu chyběl 😂

Po obří snídani a další zajímavé konverzaci o problémech a příhodách bývalých outboundů jsme si vyslechli další část prezentace a to tentokrát o ÚČELECH a CÍLECH naší výměny.

Představilo se nám pár Rotariánů a jeden z nich nám pověděl o neskutečném zážitku, jímž pomohl mnoha mnoha lidem trpícím obrnou po celém světě! Vůbec jsem se nenudila při poslechu o tom, jak 48 hodin v kuse cvičil, aby vydělal peníze pro nemocné lidi nebo jak běžel na nejvyšší horu tady v US a zpět pro dobro druhých (nebo něco podobného, bohužel si nepamatuju detaily, dokázal toho strašně moc!!).

Byli jsme taky obeznámeni o 6 B’s!6_bees(1).jpg

  1. Be FIRST – vždycky buď první když se něco děje, někdo ptá na dobrovolníky, na názor, splnění úkolů
  2. Be ON PURPOSE – najdi svůj cíl, jasně si řekni, čeho chceš na své výměně dosáhnout (jazyk, poznat nová místa, kulturu, sporty, pomoct lidem přes Rotary…)
  3. Be CURIOUS – ptej se a buď zvědavý, otevřený novým věcem (vystup ze své komfortní zóny!!!!)
  4. Be GRATEFUL – buď vděčný za všechno, co Ti dosud umožnilo být na výměně. Važ si věcí a hlavně lidí ☺. Děkuj!
  5. Be HERE NOW – buď teď a tady! Social media ani kamarádi doma ti tvůj pobyt rozhodně nevylepší, pokud nebudeš naplno žít život TADY. Neztrácej čas!
  6. Be ON SERVICE – snaž se vždycky pomáhat své rodině, kamarádům a ostatním lidem! Oni to od výměnného studenta ocení a ty se budeš cítit líp (i v situacích kdy si říkáš, proč tu seš, k čemu to je)

Vyslechli jsme si znova pravidla 4D (no drinking, driving, dating, drugs), rady ohledně jazykové bariéry a kulturního šoku. Uvědomila jsem si pár důležitých věci, a to: měla bych pořádně popřemýšlet o mém cíli, plánech a způsobů, jak svůj rok tady nepromrhat a UŽÍT SI ho naplno! Nechci se přece vracet domů s pocitem, že něčeho lituju!

Strašně moc mi to pomohlo ve vnitřní “sebereflexi”, protože když se nad tím zamyslíte, tak vlastně pochopíte, že JE VŠECHNO JEN A JEN NA VÁS. Pokud chcete něco změnit, máte naprostou moc to udělat, jen cesta k řešení bude trošku zdlouhavější. Taky jsem se víc otevřela a navýšila si sebevědomí, když jsme hráli teambuildingové hry a různé fun aktivity.  Museli jsme přemýšlet, spolupracovat a být hodně kreativní, ohleduplní k ostatním, zapojení, aktivní a taky schopni poslouchat sami sebe a ostatní. Všechno nám to připomínalo proces zadaptování se v nové zemi a totálně odlišné krajině.

Odpoledne jsme mohli dělat cokoliv, takže jsme si zahráli fotbal, basket, povídali si o sobě a o Américe, dělali blbiny a byli stále bez mobilu (od rána nám vzali mobil, což byl opravdu dobrý nápad, protože se každý musel socializovat s ostatními a né na snapchatu a online!).

Večer přišla jako obvykle zábava venku při muzice a opekání marshmallownů, které jsme snědli s grahamovými sušenkami a čokoládou jako “sendvič”. Byla to ta nejvíc americká věc ever! Zatancovala jsem si pár kroků jako z tanečních společně s VinZem, Maxem a Tillem – no nevím, co nás to všechny popadlo… Taky se zpívaly německé, latinské a americk= hitovky, zahráli jsme frisbee a za každou cenu nechtěli jít spát v 11, jak nám bylo samozřejmě řečeno.

S tak skvělými lidmi (a to mluvím i o ROTARIÁNECH) jsem si v životě ještě nesedla a i přes všechny kulturní odlišnosti a zvyklosti jsme se všichni sblížili a potkali zrovna v Hollywoodu, Californii, Américe!!!!! ♥♥♥ 

V neděli jsme zase vyrazili na kopec a pořídili ještě lepší fotky s nápisem Hollywood. S dojetím jsme si podepsali vlajky, vyměnili odznáčky, business karty a řekli si poslední goodbye ♥ (nikomu se nechtělo opouštět camp, všichni jsme se objímali alespoň hodinu, fakt jsme ten čas spolu naprosto zabili a užili!)

A to ještě nikdo neslyšel o druhém MEETINGU na Huntington Beach, kde jsme si vyzkoušeli surfování, paddle-boarding, sliding, kayaking, výlet na lodi a další !! Momentálně si tu užívám californské horko, tak zatím ČAU!

Hey! If you’re reading this, I just wanna mention that this weekend at Hollywoodcamp was so lit! I’m pretty sure I won’t ever forget that amazing feeling of meeting my friends from all over the world, learning about their cultures and weird differences and just having fun. Rotarians (I finally met Warren who helped me with almost EVERYTHING before my departure to US ♥) from my multidistrict were so helpful, friendly and funny! They taught me a lot about how to have the best year of my life while I’m spending my time here and also how to become a “better person” and to think about what my real purpose is.

We had such a good time getting to know each other (and also other Rotex students – I met Mindy who was on an exchange in Czech last year too!! Oh, she misses czech beer and all our balls like maturák so bad :(. I found out a lot of interesting things about some countries and how the life there looks like. For example, my friends from Argentina and Spain would be able to take a nap ANYTIME during the day! .. Italian girls totally hate American pizza…. but we all agreed on the big amount of homework we all get and also how amazing California (and Las Vegas) is!

Some fun activities we did was the ultimate afternoon full of teambuilding, such as drawing random pictures on the back of a person in front of you; finding and matching pictures to create a story without showing it; throwing tennis balls while calling out new names, trying to eat a cookie placed on your forehead without your hands and building the highest tower with the marshmallow on the top without falling. We also danced like beasts because you know, when there’s bunch of kids from all over the world, everyone has a unique dancing style ♥. Funny thing: the rooms for girls were all the way up on the hill and so we all almost threw out our lungs and food just by going up and down the stairs!

Please excuse my writing skills, I’m writing this at like 1 at night and I still have school tomorrow! My intention was to post this earlier but it didn’t work out since I was totally buried with new experiences and school-work. 

Anyways, thanks for reading – I’m totally impressed if you kept reading and got to this point. TAKE CARE and ENJOY LIFE! 

One Comment Add yours

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s