Homecoming: Očekávání z filmů vs. Realita #7

Hi všichni! Pro tentokrát bych Vám chtěla barvitě popsat jeden opravdu neskutečný zážitek z typických amerických filmů – Homecoming “ples” na mé high school – o kterém tu mluví a sní každý teenager alespoň dva měsíce předem! 😎

Před samotným homecoming se v pátak konal fotbal (homecoming game), kde se zvolila Královna celého “plesu” alias ta nejpopulárnější holka z celé školy (u nás vyhrála samozřejmě jedna z cheerleaders). Hra většinou není o sledování týmů a výsledků, ale hlavně o zábavě s kamarády a hlasitému pokřikování a tancování při povzbuzování. Etiwanda Eagles jsou NEJ!

Mé nanaplněné Očekávání

Když se řekne, že se v sobotu 23.9 koná homecoming, každá holka vám pár týdnů předem poví všechny plány s její partou ohledně nakupování šatů, zkoušení bot, make upu, vlasech, nehtech a podobných drahých procedurách, jež musí podstoupit.

Realita: Já jsem jen jakž takž svolila k nehtům a rychlému shoppingu podpatků na poslední chvíli s host mamkou a kamarádkou Gretou 😄.

Homecoming “proposal” neboli “zeptání se” holky, jestli s vámi půjde jako “date” většinou funguje tak, že vás (obvykle) roztomilej týpek překvapí dojemným plakátem s nápisem: “Will you go to homecoming with me?“. Pár takových párů s kytkou a různými sladkostmi jsem na mé škole viděla a je to fakt strašně americký a nejvíc sweet ❤. 

22141272_10213083256653706_2449095826668621101_n.jpg
Eliška, taky z Cali, dostala ten nejroztomilejší plakát a tunu Twinkies od svého date! ♥ https://elzavkalifornii.com

Realita: Když mě můj “bývalý kamarád” (dlouhá story) Jason jednoho dne ve Starbucks pozval na Homecoming jako his “date”, cítila jsem jako ta nejšťastnější holka, protože jsem díky němu poznala další asian kamarády z jeho party, se kterými se vídám každý den 😊.

Jenže nic není růžové, boží a podle filmů.. 😏. Týden před Hoco dance se něco divného přihodilo a nakonec jsem šla jen s mými italskými kamarádkami. Každý pár by si měl navzájem dát kytku jako náramek, kluci jako praví gentlemani zaplatí za vstupenky a autem svezou svou date na místo konání a ještě před tím se samozřejmě musí pořídit fancy fotky!! 

img_0466.jpg
Marťa ve státě Illinois měla naprosto tradiční a krásný homecoming zážitek! martickaobjevujeameriku.wordpress.com

Naše verze pořizování fotek s host mamkou Julie… Stopro dámská jízda není až taková nuda 😂DSCF2543DSCF2552.JPGDSCF2548DSCF2564DSCF2572DSCF2574

DSCF2544Před sedmou večer nás po fotkách Julie svezla do školy, kde už se nahromadila dlouhá řada lidí v úžasných šatech a oblecích. Co mě ale dostalo, byli někteří studenti oblečení v džínách a normálním oblečení, holky v letních sandálech a všechen šílenej make up a taky.. Týpci v uniformách- Security!!! 

Všichni museli odevzdat rtěnky, voňavky a žvýkačky před vstupem na dvůr plný stolů s cukrovinkami a stánky s jídlem 😆. Těšila jsem se na normální jídlo, ale bohužel se podávala jen cukrová vata, sladkosti, cupcakes a sušenky. 

Když jsme se konečně dostali do zdánlivě poloprázdné haly s DJ-em a obrovskými repráky vepředu, všechny moje iluze byly zničeny 😂.

Čekala jsem víc organizovaný program s velkým přívítáním a stagí, lepší a zábavnější atmosféru a míň lidí nalepených na sobě oprostřed sálu. Už nikdy takové filmové představy mít nebudu! 

Celou dobu tančili náhodní lidé tak nějak na sobě a podotýkám, že některé “zajímavé” skupinky a páry to opravdu přeháněly 😏 (př.: horší verze twerkingu neboli grinding a yikeing se tu asi stal novým fenomenomem. 🤔). Bylo taky nemožný se pořádně bavit, protože jsme tam nikoho pořádně neznaly, což mě dost štvalo 😖!

Já si samozřejmě neuvědomila dřív, že jsem ještě nikdy v životě kromě tanečních, nemusela chodit v lodičkách po dobu 4 hodin. No nebudu nikomu lhát, že mi po půl hodině už nohy umíraly bolestí 😂.

Ani jsem se nemusela obávat, s kým si zatacuju při pomalé písničce ) (znáte ten zoufalý a trapný pocit z prodloužené, když nevíte, koho si vybrat že jo 😅)… protože všechny songy byly párty-based – žadný waltz nebo ploužák, některé byly starší, ale většinu jsem neznala. Největší zábavu s kamarády a náhodnými lidmi jsem s Gretou a Alice zažila venku u stolu s hromadou Reese’s, Hershleys a sladkostma, kde jsme si jen povídali a zpívali 😄.

20170923_224416
Moje jediná fotka z přeplněného sálu tancujících Američanů! 
20170923_222031
Nejzajímavější část homecomingu: pokec venku u stolu se sladkostma a zpívajícím kamarádem 

A pak poslední půlhodinu jsem si asi užila nejvíc, protože jsem konečně “našla” / potkala nové lidi a taky mou asian squad, se kterou se vídám ve škole. Všichni jsme to pořádně rozjeli při “Party in the USA” (naprosto přeod Miley a já si i přes nanaplněná očekávání nakonec s báječným pocitem a bolavými prsty na noze užila můj první a poslední homecoming!!!! ❤

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s